Wybieramy się do stomatologa

entysty przynajmniej raz na rok, optymalnie co 6 miesięcy. Taka częstotliwość pozwoli na szybką reakcję w razie problemów. Czasami pojawiają się małe ubytki w zębach wynikające z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przy regula

Wybieramy się do stomatologa

Profilaktyka dentystyczna

Profilaktyka jest lepsza od leczenia. Dlatego warto dbać o swoją jamę ustną i chodzić regularnie na kontrole stomatologiczne. Zaleca się przychodzić z wizytą do dentysty przynajmniej raz na rok, optymalnie co 6 miesięcy. Taka częstotliwość pozwoli na szybką reakcję w razie problemów.

Czasami pojawiają się małe ubytki w zębach wynikające z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przy regularnej kontroli dentysta szybko zauważy taki ubytek i go załata za ułamek kosztów pełnego leczenie zęba. Bo trzeba pamiętać, że ból zęba oznacza poważny ubytek, który czasami może oznaczać utratę tego zęba.


Przyszłość stomatologii już dzisiaj

Medycyna idzie do przodu i dotyczy to wszystkich jej gałęzi, od chirurgii do medycyny estetycznej. Stomatologia i metody leczenia uzębienia również nie zostają w tyle. Coraz to nowe środki i innowacje oraz podwyższone standardy leczenia są stosowane przez szeroką grupę gabinetów dentystycznych.

Mowa tutaj o środkach przeciwbólowych, znieczuleniach, zabiegach endodoncji oraz co najważniejsze protetyki. Obecnie dentyści mogą odtworzyć dokładnie stary ząb w nowoczesnej koronce. Materiały wypełniające również przeszły nie małą zmianę, obecnie stosuje się kompozyty, które świetnie odbudowują ząb nie tylko w środku ale i na zewnątrz.


Kwestia ortodoncji w Wikipedii

Ortodoncja ? dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja



© 2019 http://mikinka.com.pl/