Pomiar czasu

ch; obecnie chronometrami bywają nazywane również inne systemy pomiaru czasu działające w oparciu o urządzenia elektroniczne i łączność radiową lub satelitarną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/ChronometrJaki chcesz zegarek?Je

Pomiar czasu

Chronometr i kilka faktów z Wikipedii

Chronometr ? zegar cechujący się dużą dokładnością i odpornością na zmienne warunki pracy. Dawniej pojęcie to odnosiło się wyłącznie do zegarów mechanicznych; obecnie chronometrami bywają nazywane również inne systemy pomiaru czasu działające w oparciu o urządzenia elektroniczne i łączność radiową lub satelitarną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr


Jaki chcesz zegarek?

Jeżeli planujemy kupić dla siebie zegarek, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim to, czy chcemy nosić go na ręku, czy na przykład na szyi, bądź w inny sposób ? dzisiaj dostępne są w różnych wariantach, więc nie musimy ograniczać się tylko do jednej lub kilku opcji. Poza tym warto brać pod uwagę jak zegarek ma wyglądać pod względem estetycznym. Obecnie możemy przebierać w tego typu asortymencie, tarcze zegarowe mogą mieć bowiem nie tylko różne motywy, ale także różne kształty. W sklepach z zegarkami na pewno znajdziemy taki model, który najbardziej będzie nam się podobał. Poza wspomnianymi kwestiami należy też wziąć pod uwagę funkcje, jakie zegarek ma spełniać, bo nie ograniczają się one tylko i wyłącznie do odmierzania czasu.


Pole elektryczne uzyskiwane jest zwykle za

Zasada działania opiera się na wzajemnym sprzężeniu pola elektrycznego z mechanicznym polem odkształceń płytki kwarcowej. Sprzężenie to zachodzi dzięki zjawiskom piezoelektrycznym zachodzącym w krysztale kwarcu. Pole elektryczne uzyskiwane jest zwykle za pomocą naniesionych na płytkę kwarcową cienkich elektrod metalowych i podaniu na nie napięcia. Jeśli napięcie to jest zmienne w czasie, to obserwuje się zjawisko rezonansów mechanicznych płytki na określonych częstotliwościach, przy czym istnieje duża liczba (teoretycznie nieskończenie wielka) sposobów drgań płytek. Sposób drgania płytki zależy od jej orientacji krystalograficznej, kształtu oraz rodzaju naniesionych elektrod. Do najczęściej stosowanych kształtów należą belki, widełki (rezonatory kamertonowe) oraz dyski.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonator_kwarcowy



© 2019 http://mikinka.com.pl/