Nie chcesz stawiać rusztowania do wykonania prac wokół domu? Zobacz inne rozwiązanie

owej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe,

Nie chcesz stawiać rusztowania do wykonania prac wokół domu? Zobacz inne rozwiązanie podnośniki koszowe Racibórz

Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest

Dwoma podstawowymi elementami konstrukcji żurawia jest kolumna i wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do obrotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz żurawie warsztatowe. Innym rozwiązaniem jest gdy kolumna przyjmuje postać wysokiej (zwykle kratownicowej) wieży. Na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu, bądź stały, (poziomy) z ruchomym cięgnikiem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)


Dźwignice Podział dźwignic, krótka definicja z Wikipedii

Do najprostszych z nich należała dźwignia prosta, żuraw i kołowrót studzienny. Żuraw studzienny swoją sylwetką przypomina żurawie budowlane, bez których trudno sobie dzisiaj wyobrazić jakąkolwiek budowę.

W klasycznej literaturze na temat dźwignic wyróżnia się termin dźwignicy prostej (zbudowanej z jednej podstawowej części składowej) oraz dźwignicy złożonej (zbudowanej z kilku takich części). Jako podstawowe części składowe określane jako dźwignice proste wyróżnia się:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dźwignice


Podnośnik koszowy i kilka faktów z Wikipedii

Podnośnik koszowy ? urządzenie dźwignicowe w postaci platformy lub kosza na końcu hydraulicznego ramienia. Często występuje jako kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarówce). Używany w sadownictwie, do czyszczenia okien, malowania budynków, na budowie, a także przez straż pożarną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnośnik_koszowy



© 2019 http://mikinka.com.pl/