Implantologia Bytom

t tak zwana próchnica kwitnąca, która jest szybko postępującą próchnicą obejmującą w krótkim czasie wiele zębów. Innym rodzajem jest próchnica wczesna, która atakuje zęby mleczne w niedługim czasie od momentu ich wyrznięcia. Odmia

Implantologia Bytom Implantologia Bytom

Próchnica zębów jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez bakterie. Można wyróżnić kilka rodzajów próchnicy, ze względu na przebieg oraz miejsce występowania. Jednym z jej rodzajów jest tak zwana próchnica kwitnąca, która jest szybko postępującą próchnicą obejmującą w krótkim czasie wiele zębów. Innym rodzajem jest próchnica wczesna, która atakuje zęby mleczne w niedługim czasie od momentu ich wyrznięcia. Odmianą próchnicy wczesnej jest próchnica butelkowa, której przyczyną jest przedłużone karmienie butelką. Jeszcze innym rodzajem próchnicy, który można wyróżnić, jest próchnica ostra, którą charakteryzuje to, że atak bakteryjny jest dominujący nad procesami obronnymi zęba i występuje najczęściej u osób młodych. Próchnica przewlekła z kolei występuje u osób dorosłych i starszych, a jej postępowanie jest wolniejsze niż w przypadku próchnicy ostrej. Można wyróżnić jeszcze próchnicę wtórną oraz nietypową, która powstaje w zębach martwych. Niezależnie jednak od rodzaju próchnicy, z jakim się zmagamy, konieczna jest wizyta u stomatologa.

Bycie stomatologiem to nie tylko praca w przychodni dentystycznej refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, lecz to również możliwość prowadzenia prywatnej praktyki stomatologicznej. Każdy stomatolog może otworzyć własną działalność gospodarczą, lecz przed tym musi spełnić kilka warunków. Gabinet dentystyczny może być własnością stomatologa ale może również być własnością osoby niezwiązanej ze stomatologią. Gdy osoba nie ma wykształcenia stomatologicznego, a chce posiadać taki gabinet, to najpierw musi założyć niepubliczny zakład opieki zdrowotnej i zatrudnić lekarzy stomatologów. Każdy dentysta może wykonywać swój zawód w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, w ramach spółki cywilnej, w ramach spółki jawnej lub spółki partnerskiej. W ramach prowadzenia działalności leczniczej lekarz musi posiadać prawo do wykonywania zawodu, nie może być ukarany karą zawieszenia prawa w wykonywania zawodu i musi dysponować odpowiednim pomieszczeniem. Ponadto zawrzeć umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i uzyskać wpis do centralnej ewidencji o działalności gospodarczej.

Zastanawialiście się może kiedyś, jaka jest różnica między dentystą, a stomatologiem? Obydwa te pojęcia zdają się dotyczyć tego samego, czyli określenia lekarza zajmującego się leczeniem zębów oraz jamy ustnej i stawu żuchwowego. Jest to z pewnością prawda, ponieważ mimo różnych nazw i genezy wyrazów, stomatolog i dentysta oznaczają dokładnie to samo. Skąd więc dwie nazwy określające ten sam rodzaj wykonywanego zawodu? Pochodzenia słowa stomatolog można dopatrywać się w grece, gdzie stoma oznacza usta a logos to nauka. Z kolei słowo dentysta ma nieco inne pochodzenie, mianowicie wywodzi się z łaciny, w której dens oznacza ząb. Można by więc pomyśleć, że dentysta zajmuje się zębami, a stomatolog ogólnie jamą ustną, jest to jednak stwierdzenie niezgodne z rzeczywistością. Jedyne, co odróżnia lekarza dentystę od lekarza stomatologa, jest rok ukończenia studiów, ponieważ w związku ze zmianą przepisów w 2002 roku, osoby kończące studia otrzymywały tytuł lekarza dentysty. Kompetencje dentysty, jak i stomatologa są więc takie same.

Mając świadomość, jak ważne są zdrowe zęby, stworzyliśmy w pełni profesjonalny gabinet dentystyczny. Gwarantujemy nowoczesne narzędzia oraz takie samo podejście do każdego naszego pacjenta. A każdy jest dla nas jednakowo ważny. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób przychodzi do lekarza dentysty wtedy, kiedy zęby już bolą. A my staramy się, aby lekarz dentysta przestał kojarzyć się z bólem i stresem. Nie boimy się wyzwań. Wiemy, że niektóre przypadłości nie wynikają u naszych pacjentów z zaniedbań. Choroba nie wybiera. Część osób, które się do nas zgłaszają mają po prostu predyspozycje do różnych problemów z zębami. Każdy nasz lekarz stomatolog podchodzi wiec do konkretnego pacjenta indywidualnie. Gwarantujemy profesjonalizm i zredukowanie stresu praktycznie do zera. Każdy pacjent jest dokładnie diagnozowany i informowany o możliwościach oraz leczenia. Chcemy zasłużyć na pełne zaufanie każdego, kto się do nas zgłosi. Oferujemy wiedzę, doświadczenie oraz odpowiednie wyposażenie, leki i podejście.

Nawet jeśli gabinet dentystyczny przerażał cię dosłownie od zawsze, nie oznacza to jeszcze, że rozwinęła się u ciebie dentofobia. Nie jest ona bowiem zwykłym lękiem. To zaburzenie psychiczne, takie samo jak każda inna fobia, które charakteryzuje się nasilonymi i zintensyfikowanymi objawami oraz często wymaga leczenia. Jak możesz rozpoznać u siebie taką przypadłość? Zwróć po prostu uwagę na swoje myśli, zachowanie i reakcje ciała, gdy następnym razem odwiedzisz dentystę. Objawy w dentofobii nie przypominają bowiem zwykłego strachu. W tej chorobie dentysta staje się dla ciebie kimś na miarę potwora z najstraszniejszych snów, na którego sam widok twoje ciało reaguje tak, jak gdyby zaraz miało stanąć do walki. Oddech przyspiesza. Nieraz jest tak szybki, że dosłownie nie możesz złapać tchu. Serce bije jak szalone, nogi zaczynają drżeć, a ty myślisz wyłącznie o ucieczce. Jeżeli stomatolog doprowadza się do tego rodzaju objawów, możesz stwierdzić, że rzeczywiście cierpisz na dentofobię, czyli poważny lęk przed dentystą.


© 2019 http://mikinka.com.pl/